(در این مقاله پادکست هم داریم) همه اهالی کسب و کار به دنبال پاسخ سوال «جذب مشتری اما چگونه؟» هستند. در واقع در بسیاری از موارد ما نمی توانیم محصول خود را آن طور که شایسته است، به فروش برسانیم. باید دید که پاسخ سوال «جذب مشتری اما چگونه؟» را به چه طریقی می توان داد.

همان طور که می دانید در حال حاضر برای موفق شدن در بازار نیاز به پیاده کردن تکنیک های خاص می باشد. این تکنیک ها در راستای اهداف شما انجام می گیرند. از این رو بعد از این که  به سوال «جذب مشتری اما چگونه؟» پاسخ دادید و جواب مناسبی برای آن یافتید، در کسب و کار نیز موفق می گردید.

دنیای مالی و کسب و کار هر روز در حال گسترش است. به گونه ای که افراد زیادی به شکل روزانه و ساعتی وارد این پروسه و فرآیند می شوند و همین موضوع پاسخ به سوال «جذب مشتری اما چگونه؟» را پیچیده تر می کند. برای ماندن در عرصه رقابتی و پیروز شدن بر آن باید با راهکارهای جذب مشتری آشنا شوید.

اگر نتوانید به فرآیند جذب مشتری پاسخ دهید، ناخودآگاه از دایره رقابتی حذف می شوید. همان طور که می دانید بسیاری از علوم مختلف زمانی که از کسب و کار صحبت می کنند، در واقع کسب سود را در نظر می گیرند و به نوع کار و حرفه خیلی اهمیت نمی دهند. البته اصل درآمدزایی نیز بر همین مبنا می چرخد. یعنی نوع کسب و کار چندان مهم نیست اما جذب مشتری اهمیت دارد.

جذب مشتری اما چگونه؟
توجه داشته باشید که اگر شما فرآیند بازاریابی را در سر لوحه کاری خود قرار ندهید و به تکنیک های لازم برای آن توجه نداشته باشید، دیر یا زود شغل خود را از دست می دهید. در این صورت حتی اگر صاحب یک شرکت عالی نیز باشید، بدون مشتری ورشکست خواهید شد و از دایره مالی خارج می گردید.

نحوه پاسخ گویی به مشتریان
همه ما می دانیم برای کسب و کار موفق باید شناخته شویم و اعتماد سازی کنیم. البته موضوعات بسیاری برای موفق بودن در کسب و کار اهمیت دارد اما شما باید پاسخ مناسبی به فرآیند «جذب مشتری اما چگونه؟» بدهید.

بازاریابی و چگونگی جذب مشتری
یکی از پاسخ های بدون جایگزین برای سوال «جذب مشتری اما چگونه؟» استفاده از بازاریابی و تکنیک های مربوط به آن است. در حال حاضر بازاریابی می تواند شما را به خوبی به دیگران معرفی کند. ضمن اینکه توصیف کاملی از محصولات شما به مشتریان و مخاطبان عرضه نماید. برای این کار می توانید از روش های مختلفی کمک بگیرید. این بازاریابی می تواند در نوع تلفنی، اینترنتی، حضوری و غیر ملموس وجود داشته باشد و از طرق مختلف فرآیند «جذب مشتری اما چگونه؟» را پاسخ گوید.

برای این کار از بازاریاب های مجرب و حرفه ای استفاده کنید. این افراد با تکنیک های فروش و جذب مشتری اما چگونه آشنا هستند و می توانند برای شما بسیار مفید و موثر واقع شوند.
جذب مشتری اما چگونه؟
تاثیر بازاریابی بر نحوه جذب مشتری
بنرها و بیلبوردها از روش های مناسبی برای اجرای تبلیغات هستند. در این بنرها می توانید خود را به شکل کامل معرفی و حیطه کاری خود را به مشتری ارائه نمایید. در این صورت پیشرفت کاری قابل توجهی در جذب مشتری اما چگونه خواهید داشت. اگر امروز آغاز به تبلیغات به شکل تراکت، بنر، پیامک، اینترنتی، بیلبورد و ... کرده اید، برای نتیجه بخش بودن آن باید منتظر بمانید و صبور باشید.
پادکست
پنج تکنیک افزایش فروش.mp3

برای جذب مشتری هدف مشخص کنید
یکی از راهکاری مهم جذب مشتری، برنامه ریزی برای فروش محصولات می باشد. ضمن اینکه در این راستا باید اهداف خود را تعیین نمایید و در راستای آن ها گام بردارید. باید بدانید این برنامه ریزی صحیح چگونه انجام می شود و به چه طریقی به فرآیند فروش پاسخ می دهد. در این تحلیل و بررسی بر روی مزیت هایی که شرکت و محصولات شما دارند و دیگر رقبا از آن بی نصیب هستند، مانور دهید. این موضوع می تواند شاه کلید شما در  جذب مشتری باشد

اگر مزیت و امتیازی نسبت به دیگر رقبا ندارید، بهتر است این مزیت را به وجود آورید. به عنوان مثال تخفیف های مناسبتی داشته باشید، قرعه کشی و جایزه برای مشتریان همیشگی و وفادار در نظر بگیرید.
تکریم مشتری
«جذب مشتری اما چگونه؟» با تکریم مشتری پیوند زیادی دارد. در واقع زمانی که به مشتری احترام می گذارید و او را بزرگ می شمرید، در حال سرمایه گذاری بر روی او هستید. اگر خود شما نیز در یک مرکز خرید، فروشگاه یا حتی یک سوپرمارکت کوچک با خوش برخوردی، توجه، احترام، رعایت نوبت و... رو به رو شوید، ناخودآگاه تمایل پیدا می کنید دوباره به آن مکان بروید و از آن جا خرید حتی به شکل جزئی داشته باشید.

در واقع رابطه بین برخورد مناسب و چگونگی جذب مشتری غیر قابل انکار و چشم پوشی است. این موضوع در اولین برخوردها اهمیت زیادی دارد و می تواند شما را به خواسته هایتان برساند.

کیفیت محصولات
این موضوع نیز با جذب مشتری رابطه مستقیم دارد. از اعتماد مردم سوء استفاده نکنید. بیشتر افراد زمانی که فروشگاه، سایت، مغازه، سوپرمارکت، مرکز خرید، نمایشگاه، ویترین و ... شما را برای خرید انتخاب می کنند، به شما اعتماد کرده اند یا در حال اعتماد کردن هستند. ممکن است عده ای نیز در همان لحظه نظر مثبتی در مورد شما نداشته باشند اما در نهایت این شما هستید که با کیفیت محصولات و خدمات خود به مردم می توانید اعتماد سازی کنید.

در این شرایط برای جذب مشتری آماده می شوید. مشتریان از دریافت محصولات شما رضایت دارند. پس دوباره به سراغ شما می آیند. از شما تعریف می کنند و شرکت شما را به دیگران معرفی می نمایند. اگر دقت کرده باشید مردم هنگامی که از یک مکان نظیر فروشگاه یا مغازه، شرکت و ... تعریف می کنند، درباره قیمت مناسب محصولات، کیفیت خدمات و محصولات، امتیازهای در نظر گرفته برای مشتریان، احترام به مشتری و راهنمایی به آن ها و ... صحبت می کنند.


بنابراین برای موفق شدن در زمینه پاسخ به نیازهای مشتری باید بر روی این صحبت ها و نظرهای مردمی متمرکز شوید و بدانید آن ها تمایل به چه خدماتی دارند و چگونه برخوردی را می پسندند. در پایان این نکته نیز در جذب مشتری اهمیت دارد که شما در ارائه محصولات خود به خودباوری رسیده باشید و از کار خود اطمینان داشته باشید.
پادکست
افزایش بازدید اینترنتی.mp3