برای جذب شغل و ثروت ایده آل چه باید بکنیم؟ همراه با پادکست

افراد زیادی در پیرامون زندگی و حتی خانواده ما وجود دارند که از کسب و کار خود ناراضی هستند و یا به دنبال موقعیت مناسبی برای جذب شغل و ثروت هستند اما متاسفانه هنوز نتوانستند قوانین درست به دست آوردن شغل را بیاموزند.

گذشتگان ما جملات زیادی به ما درباره جذب شغل و ثروت آموخته اند. به عنوان مثال قطعاً از پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگ خود شنیده اید که «ره صد ساله را نمی توان یک شبه رفت » یا «تا زحمت نکشی، پول به دست نمی آوری» و یا اینکه «پول خرج کردن راحت تر از پول در آوردن است».

حال با این سوال شروع می کنیم که آیا گذشتگان پی به راز ثروتمندی و ثروتمند شدن برده بودند؟ آن ها توانسته بودند در جذب شغل و ثروت به آن چه می خواستند، برسند؟ به طور کلی هر انسانی تمایل دارد ثروتمند باشد. البته این ثروت برای هر فردی از دید خودش معنا می گردد. به همین خاطر می تواند مفاهیم گوناگون و خاصی داشته باشد.

راه های جذب ثروت و شغل ایده آل
اصول کارآمد برای جذب شغل و ثروت
در این مبحث، ما به دنبال اصول مناسب برای جذب شغل و ثروت ایده آل خود هستیم. حتماً در میان اطرافیان با افرادی سروکار دارید که در رشته های بسیار مناسب و کارکردی درس خوانده اند اما نتوانسته اند به جایگاه مناسب شغلی مرتبط با رشته خود دست یابند. در واقع از نظر آن ها دست یابی به جذب شغل و ثروت متناسب با رشته آکادمیک فرد در دانشگاه کار بسیار سختی است. در این شرایط علیرغم اینکه سالیان سال در رشته ای همچون مهندسی کامپیوتر، زیست شناسی، جغرافیا و ... درس خوانده اید و توانسته اید تخصص لازم در این زمینه را کسب کنید اما از نظر جذب شغل و ثروت بسیار ضعیف عمل کرده اید. 

وقتی پای صحبت این گونه افراد می نشینید، با جملات مایوس کننده ای نظیر «کار نیست»، «رشته من بازار کار ندارد»، «باید دوباره تغییر رشته بدهم» و ... رو به رو می شوید. آیا واقعاً جذب شغل و ثروت کار سختی است؟

جذب شغل و ثروت
اصول مهم برای جذب کار و درآمد
به اطرافیان خود نگاه کنید. افراد بسیاری با اندیشیدن درست و به جا توانسته اند جایگاه بلند مرتبه ای در میان دوستان و آشنایان داشته باشند. اگر به همکلاسی های خود نگاه کنید، می بینید که بسیاری از آن ها توانسته اند جذب کار و درآمد را مرتبط با رشته خود داشته باشند. عده ای نیز توانسته اند جذب شغل و ثروت را در مبحثی غیر مرتبط با رشته ادامه دهند. 

اگر عده ای می توانند به خوبی شغل دلخواه خود را جذب نمایند و در عرصه کسب درآمد مفید واقع شوند، احتمالاً این جذب برای همه ممکن است و مختص یک ارگان یا فرد خاص نیست. آن ها برای جذب شغل و ثروت, قانون مندانه عمل می کنند و قانون آن را به خوبی می شناسند. 

در کودکی که آماده پذیرش، یادگیری و شکوفایی بسیار را داریم، حرف های نامطلوب زیادی می شنویم. گاهی شنیده ایم که «پول سخت به دست می آید»، گاهی شنیده ایم«کسی پولدار می شود که پدر پولدار داشته باشد» و... هیچ کدام از این حرف ها قانون نیست و توسط هیچ قانون گذار یا فیلسوف وضع نشده است. این ها باورهای کسانی است که نتوانستند بر باورهای پیشینیان خود گام بگذارند و از آن ها فرارتر روند. برای جذب شغل و ثروت, بر باورها و آرمان های خود کار کنید. به خودتان بگویید «هر آن چه که می خواهم، به دست می آورم»، «من زنده ام و می توانم شغل ایده آل خود را به دست آورم». 

اگر دقت کرده باشید بسیاری از ما نسبت به شنیدن جملات مثبت از سوی دیگران نیز واکنش هایی داریم. حال باید دید زمانی که این جملات بر روی مغز ما به شکل تثبیت شده از طریق تکرار متوالی، تصویر سازی، همسو شدن با هدف و ... انجام می شود، چه تاثیری بر باورهایمان دارد. برای جذب شغل و ثروت باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید. 

پادکست
5 دقیقه عبارات تاکیدی برای جذب ثروت.mp3مراحل جذب شغل و ثروت ایده آل چیست؟
برای اینکه بتوانید جذب شغل و ثروت داشته باشید، باید گام های مختلفی را مد نظر قرار دهید.
هدف خود را برای جذب شغل و ثروت مشخص کنید
برای جذب کار و درآمد دلخواه، باید هدفمند عمل کنید. به عنوان مثال بدانید که چه شغلی را دوست دارید.

بر روی جذب شغل و ثروت متمرکز شوید
در این شرایط باید تمرکز لازم را در ذهن و افکارتان برای به دست آوردن شغل مورد نظر به کار بگیرید. این تمرکز ذهنی حکم یک برنامه ریزی ذهنی برای به دست آوردن و جذب شغل و ثروت ایده آل را دارد.


باور جذب شغل و ثروت و تصویر سازی
در این مرحله باید بر روی توانایی و استعداد خود در ذهن مانور دهید. به گونه ای که این توانایی به یکی از باورهای عمیق شما تبدیل شود. ضمن اینکه برای جذب شغل و ثروت مورد نظر خود تصویر سازی انجام دهید. تصویر سازی یکی از ایده های فوق العاده برای رسیدن به اهداف است. برای این تصویر سازی زمانی از بیداری ضمیرناخودآگاه را در نظر بگیرید. این زمان می تواند قبل از بیداری کامل صبحگاه و قبل از به خواب رفتن کامل شبانگاه باشد. در واقع در این حالت ذهن انسان آمادگی بسیاری برای پذیرش و تغییر دارد. 

تصویر سازی برای جذب شغل و ثروت
اگر در میانه شب ناخودآگاه چشم باز کردید، فوراً جملات قدرتمند را در ذهن خود مرور کنید. خود را پشت میز منصبی که به دنبال آن هستید، ببینید. آن قدر این تصویر سازی را پر و بال دهید و بزرگ کنید که احساس داشتن آن منصب را دریافت نمایید. زمانی که در حین جذب شغل و ثروت به احساس خوب آن شغل یا درآمد رسیدید، بدانید که در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف خود خواهید رسید. 

با هدف خود همسو شوید
برای اینکه بتوانید به جذب شغل و ثروت مورد نظر خود برسید، باید راه کارهای مهم و کاربردی برای نزدیک شدن به هدف را مد نظر قرار دهید. این راهکارها شرایط لازم برای شغل ایده آل را فراهم خواهند کرد.
در پایان باز هم متذکر می شویم که با تغییر باورهایمان می توانیم به جایگاه شغلی مناسب برسیم. متاسفانه بسیاری از ناکامی ها و عدم موفقیت ها ریشه در باورهایمان دارد. ممکن است باور داشته باشیم که برای جذب شغل و ثروت به زمان طولانی نیاز داریم یا باور داشته باشیم که باید درآمد کمی داشته باشیم یا اینکه پول درآوردن برای ما خیلی سخت باشد. 
تمام این باورها را می توان با پرورش ذهن تغییر داد و آن را به باورهای مثبت تبدیل نمود.