کسب و کار اینترنتی یا تجارت الکترونیک عبارت است از هر نوع تجارت یا معامله تجاری که از طریق به اشتراک
گذاری اطلاعات در اینترنت انجام میشود. به عبارت دیگر، کسب و کار اینترنتی به تبادل محصولات و خدمات بین مشاغل، گروهها و افراد مختلف میپردازد. بنابراین، میتوان از تجارت آنلاین به عنوان یکی از فعالیتهای اساسی در هر مدل از کسب و کار اشاره کرد.

شاید شما نیز مدت زمان زیادی در مورد اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد اگر بتوانید از شغل خود خارج شده و به کسب و کار اینترنتی بپردازید؟ احتمالا ایده های بیشماری را در زمینه تجارت آنلاین در ذهن خود تصور کرده اید که چگونه میتوان به دور جهان سفر کرد و با یک سبک زندگی راحت به آزادی مالی دست یافت. معمولاً مدتی را به پرورش ایده ها در ذهن خود سپری می کنید، اما درنهایت به شرایط عادی خود برمی گردید. بنابراین، چگونگی کسب درآمد پایدار، شغل ایمن و ... از جمله سوالاتی است که به طور مداوم ذهن شما را به خود مشغول کرده است. 

در نهایت، خودتان را قانع کرده که فعلا زود است و من از سال آینده کسب و کار اینترنتی را شروع خواهم کرد. اما "سال آینده" هرگز نمی آید. ما در اینجا هستیم تا به شما بگوییم که سال 2020 سالی است که باید کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنید. در این سال فرصت بیشتری نسبت به همیشه برای شروع یک تجارت آنلاین وجود دارد که شما باید از این مزیت استفاده کنید! برای کمک به شما در شروع کار، ما قصد داریم تا جدیدترین ایده های کسب و کار اینترنتی را مطرح کنیم. لطفا تا انتهای متن با ما همراه باشید تا پنج راهکار برتر برای شروع یک تجارت آنلاین و کسب درآمد اینترنتی را به صورت کاملا رایگان با شما به اشتراک بگذاریم. در نهایت شما میتوانید به بررسی ارتباط خود با این مشاغل پرداخته و با شروع تحقیقات در مورد آنها یکی از روشهای کسب درآمد اینترنتی را انتخاب کنید. انجام کار بسیار ساده و آسان است، اصلا نگران نباشید!

معرفی پنج راهکار برتر برای شروع یک کسب و کار اینترنتی
یکی از مهمترین روشهای کسب و کار اینترنتی، حمل و نقل قطره ای یا Drop Shipping است. به صور کلی دراپ شیپینگ را می توان اینگونه تعریف کرد: توزیع مستقیم یا همان drop shipping نوعی سبک و روش در تامین کالاست که در آن خرده فروشان جنس را در انبار نگه نمی دارند و در عوض بعد از ثبت و خرید یک سفارش در سایت؛ جزئیات مربوط به آن سفارش را به تولید کننده اصلی و یا یک عمده فروش(صاحب انبار) فرستاده و سپس آن تامین کننده کالای موردنظر را به طور مستقیم برای مشتری ارسال می کند.


تنها مسئله مهم در این مدل از کسب و کار اینترنتی، متمرکز شدن بر روی بازاریابی و تبلیغات برای جذب مشتری و افزایش فروش است. تعریف حمل و نقل اینترنتی قطره ای به شیوه ای دیگر این است که  در این روش، هنگامی که یکی از مشتریان اقدام به خرید محصول میکند، شما محصول را از یک شرکت شخص ثالث (تولید کننده یا عمده فروش) با قیمت پایین تری خریداری و برای مشتری ارسال می کنید.


 بازاریابی وابسته یکی دیگر از روشهای کسب و کار اینترنتی است که تا حدودی شبیه به حمل و نقل قطره ای میباشد. اما این مدل تجارت الکترونیکی دارای برخی از تفاوت های اساسی با روش قبلی است. در واقع با استفاده روش کسب و کار اینترنتی بازاریابی وابسته، شما به دنبال حفظ موجودی محصولات خود نمی باشید. ضمن اینکه نیازی نیست تا نگران حمل کالا به مشتریان باشید. در اصل، شما به یک طاقچه سودآور برای تجارت آنلاین خود نیاز دارید. به عبارت دیگر، برای انجام این کار در ابتدا یک شریک یا سایت وابسته از قبیل Click bank، Amazonو Affiliate by Conversant با محصولات فراوان پیدا کنید. با بازاریابی وابسته، شما می توانید این محصولات را برای فروش در وبلاگ یا وب سایت تجارت الکترونیکی ارائه و به کسب و کار اینترنتی بپردازید. در این مدل از کسب و کار، شما پس از انجام خرید توسط مشتری حق کمیسیون دریافت خواهید کرد. مبالغ کمیسیون با توجه به سایت وابسته بین 5 تا 25 درصد و یا حتی بیشتر متفاوت است.

علاوه بر این، اگر در زمینه ای تخصص و مهارت لازم را داشته و علاقه خاصی به موضوع دارید، شما می توانید از طریق ایجاد وبلاگ برای کسب و کار اینترنتی اقدام کنید. برای انجام این کار، باید با استفاده از پلتفرمهای مختلف وبلاگ خود را به صورت کاملا رایگان راه اندازی کرده و به تجارت آنلاین بپردازید.

آیا اخیراً یک ویدیوی YouTube را تماشا کرده اید؟ یوتیوب یکی از محبوبترین وب سایتهای جهان با بیش از 1 میلیارد کاربر هر روز می باشد. شما میتوانید از  YouTubeبرای کسب درآمد آنلاین استفاده کنید. تولید اطلاعاتی از قبیل وبینارها، کتابهای الکترونیکی، مصاحبه ها و ... نیز یکی از روشهای کسب و کار اینترنتی است. برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید به آدرس اینترنتی ارائه شده در انتهای مقاله مراجعه بفرمایید.

مزایای کسب و کار اینترنتی
اینترنت به عنوان یک هماهنگ کننده عالی به خصوص در زمینه کسب و کار اینترنتی عمل می کند. در واقع، هر فرد دارای رایانه شخصی و یا وسیله ارتباطی متصل به فضای مجازی می تواند با استفاده از اینترنت به یک کسب و کار آنلاین بپردازد. این بدان معنی است که شما برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیازی به هیچ گونه تجربه فنی ندارید. به عبارت دیگر، امروزه ابزارهای بسیار زیادی وجود دارد که میتوانید از آنها برای ایجاد یک تجارت آنلاین استفاده کنید. 


درواقع، با استفاده از کسب و کار اینترنتی کارهای فنی بسیار ساده تر از گذشته انجام خواهد شد. مهمترین مزیت کسب و کار آنلاین، عدم نیاز به هماهنگی محل زندگی شما و مکان شغل مورد نظر است. بنابراین، شما می توانید با انجام برنامه ریزی و با توجه به سرعت یا بزرگ بودن شغل خود، نسبت به کسب و کار اینترنتی اقدام کنید. در واقع، برای انجام کسب و کار آنلاین، نیازی به تجربه تجاری و بازاریابی خاصی نمی باشد. اینترنت به عنوان یک رسانه واقعاً عالی برای کارآفرینی عمل می کند. شاید مهمترین مزیت کسب و کار اینترنتی را بتوان این مسئله بیان کرد که بر خلاف سایر تجارتها، برای انجام تجارت آنلاین به سرمایه اولیه زیادی احتیاج نیست. در حقیقت، شما میتوانید بسیاری از مشاغل اینترنتی را بدون هیچگونه سرمایه مالی (پول) مدیریت کنید، زیرا بسیاری از خدمات رایگان امکان کسب و کار اینترنتی را تسهیل میکنند.

 به عنوان مثال، شما میتوانید با استفاده از وردپرس، یک وب سایت یا وبلاگ را به صورت رایگان راه اندازی کنید. یا حتی میتوان از یک سایت شخص ثالث مانند آمازون یا eBay به عنوان یک اهرم برای کسب و کار اینترنتی و فروش کالاها بدون هیچگونه هزینه سرمایه ای استفاده کرد. این در حالی است که مطالب بیان شده به عنوان نقطه شروع بسیاری از راهکارهای راه اندازی تجارت الکترونیکی بدون نیاز به دسترسی به سرمایه مالی میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف روشهای کسب درآمد از اینترنت، مقالات بعدی این وب سایت را دنبال کنید.
.
https://www.quora.com/What-is-online-business
https://websitesetup.org/online-business-ideas/
https://www.thebalancesmb.com/start-online-business-with-no-money-4128823
.