چرا باید از تازه ترین تکنیکهای فروش بهره مند شویم؟
(در این مقاله پادکست هم داریم) در حال حاضر بسیاری از شرکت و فروشگاه ها به دنبال تازه ترین تکنیکهای فروش هستند. این تکنیک ها می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن شرکت را به کسب درآمد برسانند و بسیار موفق عمل نمایند.
همان طور که می دانید منبع درآمد شرکت ها و فروشگاه ها از طریق شناسایی تازه ترین تکنیکهای فروش می باشد. یعنی این تکنیک ها بدون به روزرسانی کاربرد چندانی ندارند.        
 
وضعیت بازار مدام در حال تغییر است. به گونه ای که هر روز شرکت های جدیدی وارد بازار مالی می شوند. این موضوع بحث رقابتی بالایی را بین شرکت و سازمان های تولیدی مختلف ایجاد می نماید. همین موضوع باعث می شود مدیر یک شرکت یا رئیس فروشگاه برای باقی ماندن در عرصه تولید و فروش به تازه ترین تکنیکهای فروش روی بیاورید و شرکت را متناسب با آن ها بهینه سازی نماید.


تازه ترین تکنیکهای فروش در هر شرکتی متناسب با وضعیت آن شرکت تفاوت دارد اما آن ها تقریباً روند مشترکی را دنبال می کنند. همان طور که می دانید این روزها بحث فروش از جایگاه ویژه ای برخوردار است. بنابراین برای اینکه بتوانید به فروش قابل توجه برسید، باید تکنیک های جدید فروش را به کار ببندید.

 بهره مندی از تازه ترین تکنیکهای فروش
این تکنیک ها برای کسب درآمد بیشتر به کمک شما خواهند آمد. این موضوع برای کلیه اعضای شرکت با سودآوری همراه خواهد بود. تازه ترین تکنیکهای فروش متناسب با شرایط بازار، تعداد رقبا و دیگر پارامترهای مربوط به موقعیت، فروش و تولید شرکت شما مد نظر قرار می گیرند. در این صورت باید اطلاعات کافی نیز از دیگر شرکت ها، رقبای تولیدی خود و ... داشته باشید. به عنوان مثال بدانید که این شرکت ها چه امتیازاتی را برای فروش خود در نظر گرفته اند، ضمن اینکه چه وضعیتی از نظر رتبه و جایگاه در میان عموم مردم دارند، چه میزان شناخته شده و محبوب هستند؟ آیا با یک شرکت برند سروکار دارید؟

همه این موضوعات و مباحث برای به کارگیری تازه ترین تکنیکهای فروش مهم تلقی می شوند. در واقع زمانی که این اطلاعات لازم را برای شناسایی رقبا به دست می آورید، می توانید روش های غلبه کردن بر آن ها را نیز فرا بگیرید. ضمن اینکه تکنیک های مربوط به رشد، تولید و بازدهی بالا را نیز مد نظر قرار دهید.


بهره مندی از تازه ترین تکنیکهای فروش


تازه ترین تکنیکهای فروش چگونه به کار بسته می شوند؟
به طور کلی برای اینکه در بازار رقابتی به جایگاه ثابتی دست یابید، باید از تکنیک های فروش آگاهی داشته باشید و در راستای آن ها عمل کنید.

با مشتری ارتباط مناسب برقرار کنید
این رکن یکی از اساسی ترین و جدیدترین تکنیکهای فروش می باشد. البته این موضوع از گذشته تا کنون در فرآیند فروش مورد توجه قرار می گرفته اما اکنون از این شیوه ارتباطی به گونه ای هدفمند استفاده می شود.

 افزایش با بهره مندی از تازه ترین تکنیکهای فروش
به عنوان مثال شما در به کارگیری تازه ترین تکنیکهای فروش در نحوه ارتباط با مشتری به شکل هوشمندانه عمل می کنید. در واقع در این رابطه، شما کالای خود را به مشتری نمی فروشید، بلکه این مشتری است که آزادانه کالای شما را خریداری می کند. در واقع شما با توضیحات اولیه و هوشمندانه مشتری را جذب به خرید می کنید اما در این پروسه به گونه ای رفتار می کنید که پس زده نشوید. یعنی مشتری احساس نکند شما در حال وادار کردن او به خرید هستید یا برای خرید کردن او بسیار مشتاق و مایل می باشید. تمامی این ویژگی ها می تواند روند فروش را نابود یا کند سازد.

استفاده از تبلیغات مناسب و به جا
بسیاری از فروشندگان پیرو تازه ترین تکنیکهای فروش گمان می کنند به محض ورود مشتری به فروشگاه باید ذهن او را به کار بگیرند و او را وادار به خرید کنند. در حالی که این کار یک رفتار اشتباست که مشتری را در عدم انتخاب کالا مصصم می سازد و او شما را پس می زند. مخصوصاً اگر در این گفتمان به شکل یک طرفه عمل نمایید و به او فرصت اظهار نظر در مورد سلایق و علایق خود را نیز ندهید. گاهی نیز پس از اینکه نظر او را در مورد یک کالا شنیدید، شروع به توضیح درباره اینکه شما اشتباه فکر می کنید یا نظر اشتباهی دارید، نکنید.تبلیغات و جدیدترین تکنیکهای فروش
در واقع ارائه تبلیغات به مشتریان باید به شکل جذاب و هوشمندانه باشد. به عنوان مثال ابتدا با یک سوال شروع می کنید که چه محصولی می خواهید یا اینکه چه آپشن هایی برای محصول در ذهن خود دارید. این موضوع یک روند مشتری مداری در راستای تازه ترین تکنیکهای فروش می باشد. در این مقوله شما با هنر سوال پرسیدن از مشتری نیز آشنا می گردید. این آشنایی باعث می شود بتوانید به شکل هنرمندانه از مشتری خود سوالات مهم و کاربردی بپرسید و در نتیجه با دریافت پاسخ ها از سمت مشتری او را به خرید نزدیک نمایید.
به کارگیری تازه ترین تکنیکهای فروش سبب می گردد اعتمادسازی اولیه برای مشتری نسبت به شما و محصول ارائه شده افزایش یابد. آن گاه در گام بعدی تصمیم خود را در زمینه خرید به شما اعلام خواهد کرد. بنابراین تبلیغ کردن به شیوه صحیح از مهم ترین و تازه ترین تکنیکهای فروش می باشد.

ساده سازی از تازه ترین تکنیکهای فروش
در روند تبلیغات و ارائه خدمات ساده و روان صحبت کنید. شما باید به گونه ای با مشتری صحبت کنید که بتوانید تازه ترین تکنیکهای فروش خود را مورد استفاده عملی قرار دهید. ضمن اینکه مشتری متوجه صحبت ها و توضیحات ارائه شده توسط شما بشود. بنابراین اگر حتی ساده صحبت کردن برای شما بسیار سخت است، روندی را در نظر بگیرید که مشتری با شما احساس راحتی داشته باشد.
 

به فروش خود امتیاز بدهید
امتیازدهی به فروش یکی از تازه ترین تکنیکهای فروش می باشد. فروش و مشتریان وفادار خود را از طرح های خاصی بهره مند کنید. این طرح ها می توانند مشتریان ثابتی برای شما ایجاد نمایند. ضمن اینکه فرآیندهای مناسبی برای به کارگیری تازه ترین تکنیکهای فروش و جذب مشتری هستند.

بهره مندی از تازه ترین تکنیکهای فروش می تواند شما را به درآمد بالایی برساند و رتبه شرکت شما را از نظر فروش و تولید به ارقام مناسبی هدایت نماید اما در نهایت بر روی این موضوع مهم و کاربردی متمرکز شوید که هر ساله یا حتی گاهی ماهانه باید در به کارگیری تازه ترین تکنیکهای فروش تغییر ایجاد نمایید و به روزرسانی لازم را در این زمینه داشته باشید.
پادکست
آموزش فروش-1-محمود.mp3