اگر فروشنده درک ناخوشایندی نسبت به فروش داشته باشد موجب می شود برداشت های منفی در تیم فروشندگان بوجود آید و در نتیجه فروششان به حداقل رسیده یا با شکست روبرو می شوند. و این مصیبتی عظیم برای شرکت بشمار می رود.


بعضی از فروشندگان بر این عقیده اند که اگر برای فروش محصول از فرمول های صحیح فروش کالا استفاده کند، به این معنی است که مشتری خود را گول می زنند و اگر بر فروش محصول خود اصرار داشته باشند، پس دارند با التماس و خواهش محصولشان را می فروشند. و این طرز تفکر بسیار اشتباه است.

هرگز نباید فروشنده موجب شود باور و اعتقادی مبنی بر دروغ در خریدار بوجود آید. و فکر کند که او را گول می زنند. این یعنی شکست در فروش. اما فروشندگانی هم هستند، از اینکه در مورد محصولشان توضیحاتی می دهند، احساس گناه کرده و فکر می کنند که دارند مشتری را فریب می دهند.
فروشندگان باید بدانند که هر فروشی به نقشه راه و برنامه ریزی دقیق احتیاج دارد، و اگر طبق برنامه و فرمول های صحیح فروش پیش برود هیچ گناه و دروغی در کار نخواهد بود.
یک فروش سالم و بدون شیله پیله فرمول مخصوص به خود دارد و امروزه چنین قوانینی در بسیاری از مراکز آموزشی تدریس می شود. فروشنده باید در ابتدا نیاز مشتری را شناسایی کند و سپس اطلاعات لازم را از مشتری گرفته و بداند که مشتری چه نیازی دارد و سعی کند بهترین راه حل را برای فروش خود پیدا کند و در مرحله آخر کاری کند که نیاز مشتری را برطرف کند. در این حالت است که فروشنده از بهترین روش های فروش استفاده کرده است. 

طرز فکر فروشندگان چه تاثیراتی بر درآمد شرکت ها دارد؟ فروشنده موفق کدامست؟


یک تیم فروش موفق، دائم در حال کشف ایده های جدید است و مشتری برای چنین تیمی بسیار مهم و ارزشمند است. اما بعضی از شرکت ها به جای اینکه بر کیفیت محصولشان تمرکز کنند، بر رقبای خود تمرکز می کنند. می خواهند بسیار زود و با عجله به درآمدی بزرگ برسند. در صورتیکه اصلا قانون کائنات، عجله را نمی پسندد. بلکه صبر و شکیبایی عامل مهم  موفقیت می باشد. کارمندانی که قادرند تفاوت ایجاد کنند جزو بهترین های آن شرکت به حساب می آیند.

فایل PDF این مقاله را از لینک زیر دانلود کنید

محصولاتی که شاید در جستجوی آنها هستید

قیمت: 59000 تومان


قالب فایل: pdf , MP3
حجم صوتی  3 مگابایت

سال انتشار صوتی  98

ناشر صوتی   آموزشفا

مدت      20 دقیقه

حجم محصول   80 مگابایت