آموزشفا:
تصویر سازی ذهنی و تاثیر آن بر ضمیر ناخودآگاه
انسان ها لحظه به لحضه و دم به دم مشغول تصویر سازی ذهنی هستند، تصویر سازی ها در مواقع و موارد مشخص با هم تفاوت دارند، در کل تصویر سازی ذهنی مثبت، یا تصویر سازی ذهنی منفی، تصویر سازی ذهنی هدفمند، تصویر سازی ذهنی همراه با احساسات، همه ی اینها اجزایی از تصویر سازی ذهنی می باشند.

هر وقت ما چیزی را مشاهده می کنیم، در همان لحظه، یک کپی از چیزی که دیده ایم به ضمیر ناخودآگاه می رود و در آنجا بایگانی می شود. مثلا ما نگاهمان به اسبی می افتد، همان لحظه یک کپی از تصویر اسب به ضمیر ناخودآگاه رفته و بایگانی می شود. اگر پس از آن بدون اینکه اسبی وجود داشته باشد و صحبتی از اسب به میان آید، ما کپی تصویری که از قبل در ضمیر ناخودآگاهمان از اسب وجود دارد را در ذهن خود می بینیم یا تصور می کنیم البته لازم است در اینجا توضیحی بدهم که دیدن و تصور یا تجسم برای ذهن و ضمیر ناخودآگاه فرقی نمی کند، آن هم به این دلیل است که، ضمیر ناخودآگاه فاقد شعور بوده و هم اصل و هم کپی را واقعی می داند
در کدام قسمت ذهن تصویر دیده می شود؟
نیمکره راست مغز مامور تصویر سازی است، و تجسم خلاق بوسیله این نیمکره انجام می گیرد. خلاقیت نیز مربوط به این نیمکره مغزی است.
تصویر سازی ذهنی مثبت و تصویر سازی ذهنی منفی کلا مربوط است به مثبت اندیشی و اندیشه مثبت. همانطور که در بالا ذکر کردم ما از هر یزی صحبت کنیم و لو آن یز در آنجا موجود نباشد، ذهن ما کپی همان چیز را می بیند و گفتیم که ذهن انسان فرق بین کپی و اصل رو تشخیص نمیدهد، پس باید مراقب افکارمان باشیم و اجازه ندهیم هر فکر منفی و مخربی وارد ذهن ما شود. انسان های مثبت اندیش همیشه دارای همتی بلند، اعتماد به نفسی بالا، خودباوری، زندگی سرشار از موفقیت و شادکامی هستند، و برعکس منفی اندیشان، همیشه اهل شکست خوردن و بدبختی هستند. خلاصه درست برعکس مثبت اندیشان هستند.

ولی دوستان گرامی اینگونه نیست که فردی از اول زندگی همینطور خلق شده باشد(مثبت اندیش یا منفی اندیش) بلکه به مرور زمان و نوع تربیت، و سرزمینی که در آن زندگی می کند و پارامترهای دیگری که در این امر دخیل هستند به یکی از این دو نوع شخصیت تبدیل می شود.
تصویر سازی ذهنی و تاثیر آن بر ضمیر ناخودآگاه
مسئله مهم این است کسانی که دارای اندیشه منفی هستند. به آسانی می توانند این اوضاع را تغییر دهند هم در دنیای بیرون و هم در دنیای درون. مثبت اندیشی اکتسابی است همانطوری که منفی اندیشی نیز اکتسابی است. و در کل ذهن انسان قابل تعمیر است و می تواند طور دیگری فکر و تجسم کند. اینکه می گم قابل تعمیر است نترسید احتیاج به عمل جراحی نداره فقط با جمله های مثبت و تکرار آنها همه چیز رو به بهبودی میرود.

احساسات و شور و شوق در تصویر سازی ذهنی، هرچند شدتشان بیشتر باشد راه رسیدن به هدف کوتاه تر می شود. کسی که با تنبلی و بی حالی هدفش را دنبال می کند با کسی که شور و اشتیاق فراوانی برای دست یافتن به هدف دارد فرق دارد. بسیار بدیهی است که شور و اشتیاق کاتالیزور رسیدن به هدف می باشد.

تصویر سازی ذهنی هدفمند
ببینید در این مورد مطالب زیادی نوشته شده و در اینترنت در دسترس است. اگر بصورت خلاصه و لب کلام رو بگم این است که با تبدیل کردن آرزو و رویاپردازی هایتان به هدف و سپس برنامه ریزی برای رسیدن به هدف و شناسایی ابزار رسیدن به هدف و کشف راه های رسیدن به هدف، شما را به سر منزل مقصود می رساند. ولی مهمترین ترفند در این مسیر نوشتن هدف و یادداشت کردن و زمان بندی رسیدن به هدف، بسیار بسیار مهم است. 
فایل صوتی تصویر سازی ذهنی را از لینک روبرو دانلود کنید: tasvirSazi.mp3
محصولاتی که شاید در جستجوی آن هستید

قیمت: 39000 تومان


قیمت: 39000 تومان

قیمت:59000

حجم فایل:58 مگابایت

قالب فایل:   mp3,pdf

حجم فایل صوتی:01:04:27