منطقه امن ذهنی چیست؟
منطقه امن ذهنی قسمتی از هارد ذهن انسان است که بوسیله خود انسان ایجاد شده و تقریبا حاضر نیست که از این منطقه بیرون بیاد. بدلیل اینکه انسان در این حالت، آسایش و آرامش دارد و احساس امنیت می کند، حاضر به ترک این منطقه نیست. در سخنان بسیاری از بزرگان می بینیم که توصیه کرده اند"اگرمی خواهید طعم موفقیت را بچشید باید منطقه امن خود را ترک کنید"

این سخنان چه مفهومی دارند؟
فرض کنید شما در روستای بسیار کوچکی زندگی می کنید، در آنجا همه چیز برای شما مهیا است، مغازه کوچکی دارید و ماهیانه یک میلیون تومان هم درآمد دارید، رفقا دورت جمع میشن و میگن: فلانی تو چرا یه بار به شهر نمیری و ببینی چه امکاناتی داره، و همین شغلی که اینجا داری رو، اگر توی شهر دایر کنی، ماهیانه چقدر درآمد داری؟

در حقیقت این مرد اگر برای کسب و کار به شهر بره، با همان شغلی که داره ماهیانه شش میلیون تومان درآمد عایدش میشه، اما حاضر نیست این کار رو انجام بده و نمی خواد ریسک کنه و از دچار شدن به درد و رنج احتمالی این کار می ترسه یا شاید فکر کنه که اهل شهر او را گول بزنند و انواع و اقسام فکر منفی دیگر.پس منطقه امن ذهنی خودش رو ترک نمیکنه!!

کسانی که حاضر به ترک منطقه امن ذهنی خود نیستند، هیچ وقت نمی توانند صاحب یک شخصیت استوار و نیرومند شوند. از ریسک کردن می ترسند. و قطعا نمی توانند ثروتمند شوند. آنها به درآمد ماهیانه یک میلیون خود راضی شده اند و می ترسند دل به دریا زده به جایی دیگر نقل مکان کنند و درآمد بیشتری را بدست بیاورند. و بر موفقیت های خود بیافزایند.

در اینجا یک چیز رو فراموش کردم بگم. این امکان هم وجود دارد که وقتی به شهر نقل مکان میکند احتمالا درآمدش از یک میلیون هم کمتر بشه. ولی احتمالش بسیار ضعیف است. و اینکه شخص حاضر نیست منطقه امن ذهنی خود را ترک کند، دقیقا همین است، پس شخص مذکور به در آمد ثابت و ماهیانه خود قانع بوده و می ترسد ریسک کند.
اما افرادی هم هستند که آرزوهای زیادی در ذهن دارند و می خواهند آنها را به موفقیت تبدیل کنند. در نتیجه بسیار مقتدرانه، از منطقه امن خود خارج شده و به دنبال آنند که راه های رسیدن به موفقیت هایشان را کشف کنند. این گونه افراد به هیچ وجه از ریسک کردن نمی ترسند و با آغوش باز هزینه موفقیت هایشان را می پردازند.

توصیه من به شما این است که هیچ وقت از ریسک کردن نهراسید و با شور و اشتیاق فراوان و عمل به فرمول های موفقیت، ثابت قدم باشید و سختی های راه را به جان خریداری کنید تا به هدف خود رسیده و آن را در آغوش بگیرید. و از آن لذت ببرید.
بر هدفتان تمرکز کنید، منطقه امن ذهنی تان را ترک کنید، از ریسک کردن نترسید، همواره در حال یادگیری باشید. و با شور و شوق و البته عمل به دانش خود و ایجاد انگیزه، به خواسته هایتان برسید.


نیک وی آچیچ فردی است که دست و پا ندارد، او سخنران انگیزشی است که به افراد سالم انگیزه می دهد تا به موفقیت برسند. او دارای دو مدرک کارشناسی حسابداری و برنامه ریزی است. نیک متاهل است و خود را بسیار خوشبخت می داند و از زندگی خود لذت می برد.

نیک وی آچیچ
نیک وی آچیچ

فایل صوتی مقاله را از لینک زیر دانلود کنید