علوم ذهنی

لوگوتراپی یا معنادرمانی چیست؟

لوگوتراپی یا معنادرمانی چیست؟

در زندگی یک نفر عشق وجود دارد که او را به فرزندانش پیوند می دهد. در زندگی دیگری، استعدادی که بتواند آن را به کار گیرد. در زندگی سومی، شاید تنها خاطره هایی که ارزش حفظ کردن دارد، یافتن این رشته های ظریف در یک زندگی فروپاشیده، به معنای وجود مسوولیت، هدف و موضوع مبارزه طلبی است.
روند تمرکز بر هدف چگونه است؟

روند تمرکز بر هدف چگونه است؟

تمرکز بر هدف می تواند شما را زودتر از حد تصور در مسیر دستیابی به هدف قرار دهد. این تمرکز یعنی شما وقت لازم را برای هدف در نظر گرفته اید و در مورد آن به خوبی برنامه ریزی نموده اید. داشتن یک برنامه مشخص می تواند شما را در دستیبابی به اهداف تان کمک نماید.
ایجاد قدرت با طرح پرسشهای نیروبخش 3

ایجاد قدرت با طرح پرسشهای نیروبخش 3

هر روزصبح که از خواب بیدار می شویم، سؤالاتی را مطرح می کنیم. هنگامی که زنگ ساعت را قطع می کنید از خود چه می پرسید؟ آیا می پرسید: " چرا باید بلند شوم؟ چرا ساعات روز بیش تر نیستند؟ بهتر نیست ساعت را دوباره کوک کنم تا چند دقیقۀ بعد زنگ بزند؟"  و هنگامی که دوش می گیرید، چه سؤالاتی از خود می پرسید؟ آیا می پرسید: " چرا باید سرکار بروم؟ نمی دانم امروز  وضع ترافیک چه طور است؟ معلوم نیست امروز چه قدر کار روی میزم ریخته اند؟"
ایجاد قدرت با طرح پرسشهای نیروبخش 2

ایجاد قدرت با طرح پرسشهای نیروبخش 2

سؤالات بر روی باورها و در نتیجه اموری که ممکن یا غیر ممکن می دانیم، تأثیر می گذارند. طرح سؤالات حساب شده پایه های مرجع باورها تضعیف کننده مان را سست می کنند و یاری مان می دهند آن ها را بی اثر کنیم و باورهای نیروبخشی را جایگزین نماییم. اما آیا متوجه شده اید واژه های خاصی که انتخاب می کنیم و ترتیبی که آن ها را کنار هم قرار می دهیم تا سؤالی طرح کنیم موجب می شوند برخی نکات را در نظر بگیریم و برخی دیگر را فراموش کنیم؟ این همان نیروی پیش انگاری است که باید حتماً از آن مطلع باشید.
معجزه ذهن قدرتمند و پروگرام کردن ضمیرناخودآگاه

معجزه ذهن قدرتمند و پروگرام کردن ضمیرناخودآگاه

تغییرات اساسی ایجاد کنید راه رسیدن به موفقیت در ذهن شما است.شما به چه چیزی و چه رویدادی معجزه می‌گویید؟ ید بیضا یا تبدیل شدن عصای موسی به اژدها؟ البته که اینها معجزات خداوند هستند. اما فقط به  این دسته اتفاقات معجزه نمی‌گویند. معجزه‌ای که هرکس قادر است آن را انجام دهد درون فکر او است.
بهترین روش حل مشکلات زندگی با تکنیک‌های ان ال پی

بهترین روش حل مشکلات زندگی با تکنیک‌های ان ال پی

خیلی از ما انسان‌ها زمانی که دوستی یا آشنایی به سراغ ما می‌‌آید و مشکل خود را مطرح می‌کند تقریبا بهترین روش‌های ممکن را به او ارائه می‌کنیم اما اگر همان مشکل برای خودمان پیش بیاید، برطرف کردن آن کار سختی برای ما خواهد بود. علت این اتفاق چیست؟ پاسخ ساده‌ است. زمانی که ما از بیرون به مشکل نگاه می‌کنیم ساده‌تر می‌توانیم برای حل آن راهکار ارائه دهیم
به کار گیری فرهنگ لغات دگرگون کننده

به کار گیری فرهنگ لغات دگرگون کننده

هنگامی که از قدرت کلام مطلع شدید، نه تنها نسبت به واژه هایی که خود بکار می برید، بلکه نسبت به واژه هایی که دیگران نیز بکار می برند، دقیق می شوید. پس از آشنایی با فرهنگ لغات دگرگون کننده، مشغول کمک به دیگران شدم. نخستین باری را که آگاهانه دست به این کار زدم فراموش نمی کنم. در آن هنگام به یکی از دوستانم به نام جیم که بازرگانی موفق بود و اوقات سختی را می گذراند، کمک می کردم. هیچ گاه به یاد نداشتم به چنین وضعیتی دچار شده باشد.
تصویر سازی ذهنی و تاثیر آن بر ضمیر ناخودآگاه

تصویر سازی ذهنی و تاثیر آن بر ضمیر ناخودآگاه

انسان ها لحظه به لحضه و دم به دم مشغول تصویر سازی ذهنی هستند، تصویر سازی ها در مواقع و موارد مشخص با هم تفاوت دارند، در کل تصویر سازی ذهنی مثبت، یا تصویر سازی ذهنی منفی، تصویر سازی ذهنی هدفمند، تصویر سازی ذهنی همراه با احساسات، همه ی اینها اجزایی از تصویر سازی ذهنی می باشند.
منطقه امن ذهنی چیست؟

منطقه امن ذهنی چیست؟

منطقه امن ذهنی قسمتی از هارد ذهن انسان است که بوسیله خود انسان ایجاد شده و تقریبا حاضر نیست که از این منطقه بیرون بیاد. بدلیل اینکه انسان در این حالت، آسایش و آرامش دارد و احساس امنیت می کند، حاضر به ترک این منطقه نیست. در سخنان بسیاری از بزرگان می بینیم که توصیه کرده اند"اگرمی خواهید طعم موفقیت را بچشید باید منطقه امن خود را ترک کنید"
آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم(کلیک کنید)

آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم(کلیک کنید)

ما وارث خوبی ها و شادی های زندگی هستیم، ولی میلیون ها انسان از درک این نکته ساده عاجز می مانند و سعی نمی کنند تا بفهمند که قدرت شگرف خداوند در وجودشان حضور دارد و این بر عهده خود آنهاست که چگونه ازآن بهره بگیرند.
عبدالرئوف اشنویی محمودزاده
با توجه به اینکه فیلمهای آموزشی از یوتیوب به اشتراک گذاشته شده اند باید فی-لتر-ش-کن داشته باشید
مدیر سایت
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...