توسعه مهارت های فردی

سایت آمورش فا: ما انسان ها از ارتباط صحیح با دیگران لذت می بریم، و اسرار مگویی نیز بینمان رد و بدل می شود، هرچند یکی از خصوصیات ما انسان ها این است که تلخی ها و شیرینی های زندگی را با هم به اشتراک بگذاریم اما رازهایی هم وجود دارد که نباید با نزدیک ترین افراد زندگی مان در میان بگذاریم و این فقط به جهت حفظ شخصیت و وقار خودمان کاربرد دارد.

شوخ طبعی را چگونه ملموس تر کنیم؟

شوخ طبعی را چگونه ملموس تر کنیم؟

شوخ طبعی یکی از صفات پرطرفدار در محفل های دوستانه و خانوادگی می باشد. به طور کلی هر فردی تمایل دارد شوخ طبع باشد. برای اینکه بتوانید بذله گویی را فرا بگیرید، بهتر است داستان های طنز بیشتری را بخوانید، فیلم های کمدی ببنید و با افراد بذله گو ارتباط داشته باشید.
چرا باید تسلط بر خود را یاد بگیریم؟

چرا باید تسلط بر خود را یاد بگیریم؟

برای اینکه بتوانیم در مکان های مختلف به عنوان فرد ایده آل شناخته شویم، باید تسلط بر خود داشته باشیم. این تسلط بخشی از هوش هیجانی قلمداد می شود. ضمن اینکه در همین راستا عواطف، احساسات، رفتارها و ... مورد کنترل قرار می گیرند. تمامی این اقدامات از یک ذهن ورزیده و آماده نشأت خواهد گرفت.
راهکارهای مهم و کاربردی رهایی از تنبلی چیست؟

راهکارهای مهم و کاربردی رهایی از تنبلی چیست؟

رهایی از تنبلی می تواند شما را در رسیدن به اهداف روزمره و آتی کمک نماید. برای اینکه بتوانید بر تنبلی غلبه داشته باشید، باید انگیزه و انرژی لازم را در کارهای سخت فرا بگیرید. این انگیزه شما را وادار به ادامه کار می کند و پیامدهای مطلوبی را برای شما به همراه دارد.
روند تمرکز بر هدف چگونه است؟

روند تمرکز بر هدف چگونه است؟

تمرکز بر هدف می تواند شما را زودتر از حد تصور در مسیر دستیابی به هدف قرار دهد. این تمرکز یعنی شما وقت لازم را برای هدف در نظر گرفته اید و در مورد آن به خوبی برنامه ریزی نموده اید. داشتن یک برنامه مشخص می تواند شما را در دستیبابی به اهداف تان کمک نماید.
اعتماد به نفس چیست و چگونه پدید می آید؟

اعتماد به نفس چیست و چگونه پدید می آید؟

اعتماد به نفس از ضروری ترین و مهم ترین ویژگی های شخصی است که برای انجام کارهای تازه، به دست آوردن شغل مناسب، یادگیری و ... به آن نیازمند هستیم. در واقع نیمی از اعتماد به نفس در محیط خانواده شکل می شود. برای اینکه بتوانید درست عمل کنید باید از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشید.
چرا یادگیری زبان بدن سودمند است؟

چرا یادگیری زبان بدن سودمند است؟

زبان بدن در حال حاضر یکی از تکنیک های کارا و مفید در روابط اجتماعی و شغلی است. در واقع این تکنیک ها می توانند روابط ما را به شکل سودمند و مطابق میل نمایند. در چنین وضعیتی باید بتوانید از این تکنیک ها درست و به جا بهره مند گردید.
هوش هیجانی چیست و چه کاربردی در روابط دارد؟

هوش هیجانی چیست و چه کاربردی در روابط دارد؟

هوش هیجانی یکی از هوش هایی است که در روابط اجتماعی و شغلی اهمیت می یابد. شما با این هوش عاطفی می توانید میزان تفاهم و سازگاری خود را با افراد و ارگان های مختلف افزایش دهید. باید اعتراف کرد افرادی که هوش اجتماعی بالایی دارند، در روابط و کسب و کار موفق تر هستند.
ایجاد قدرت با طرح پرسشهای نیروبخش 3

ایجاد قدرت با طرح پرسشهای نیروبخش 3

هر روزصبح که از خواب بیدار می شویم، سؤالاتی را مطرح می کنیم. هنگامی که زنگ ساعت را قطع می کنید از خود چه می پرسید؟ آیا می پرسید: " چرا باید بلند شوم؟ چرا ساعات روز بیش تر نیستند؟ بهتر نیست ساعت را دوباره کوک کنم تا چند دقیقۀ بعد زنگ بزند؟"  و هنگامی که دوش می گیرید، چه سؤالاتی از خود می پرسید؟ آیا می پرسید: " چرا باید سرکار بروم؟ نمی دانم امروز  وضع ترافیک چه طور است؟ معلوم نیست امروز چه قدر کار روی میزم ریخته اند؟"
سوالات چه تاثیراتی بر باورهای انسان می گذارند؟

سوالات چه تاثیراتی بر باورهای انسان می گذارند؟

نیروی پیش انگاری      سؤالات بر روی باورها و در نتیجه اموری که ممکن یا غیر ممکن می دانیم، تأثیر می گذارند. طرح سؤالات حساب شده پایه های مرجع باورها تضعیف کننده مان را سست می کنند و یاری مان می دهند آن ها را بی اثر کنیم و باورهای نیروبخشی را جایگزین نماییم. اما آیا متوجه شده اید واژه های خاصی که انتخاب می کنیم و ترتیبی که آن ها را کنار هم قرار می دهیم تا سؤالی طرح کنیم موجب می شوند برخی نکات را در نظر بگیریم و برخی دیگر را فراموش کنیم؟ این همان نیروی پیش انگاری است که باید حتماً از آن مطلع باشید.
ایجاد قدرت با طرح پرسشهای نیروبخش 1

ایجاد قدرت با طرح پرسشهای نیروبخش 1

طرح پرسش های نیرو بخش در لحظات بحرانی مهارتی مهم است که دربحرانی ترین لحظات زندگی افراد را نجات داده است. هیچ گاه فراموش نمی کنم که یکی از همکاران قدیمی ام سمیناری ترتیب داد و سخنان من  را کلمه به کلمه بیان کرد. نخستین واکنش من این بود که از خود پرسیدم: «چطور جرأت کرد چنین کاری بکند؟! چطور به خودش اجازۀ چنین کاری داد؟» اما به زودی متوجه شدم چنین سؤالات بی پاسخی فقط مرا عصبانی می کنند و به دوری باطل می کشانند هیچ فایده ای ندارد.
عبدالرئوف اشنویی محمودزاده
با توجه به اینکه فیلمهای آموزشی از یوتیوب به اشتراک گذاشته شده اند باید فی-لتر-ش-کن داشته باشید
مدیر سایت
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...