آموزش فا: کسب و کار افراد متمول را بررسی کنید، سعی کنید بفهمید که این افراد چگونه این همه ثروت را بدست آورده اند؟ شاید شما هم بتوانید از آنها الگو برداری کنید، شاید رمز و رازی در کسب و کارشان هست، که هر روز بر ثروتشان افزوده می گردد.

وقتی دقت می کنیم آنها خیلی آرام در پارک ها قدم می زنند در صورتیکه ما بطور متوسط نزدیک به ده ساعت کار می کنیم ولی هنوز از پسِ خرج زندگی بر نمی آییم.

معنی متمول چیست؟ معنی های زیادی برای این واژه وجود دارد ولی کلمات مالدار و اعتباردار بسیار توجهم را جلب کرد. اینگونه تعبیر کردم که آنها با مال و اموال و اعتباری که دارند هر روز بر ثروتشان افزوده می گردد. اما چطور؟

تحقیق و تفحصم را ادامه دادم، واژه ای طلایی پیدا کردم که تا به حال نشنیده بودم. درآمد غیر فعال، خب حالا می بایست در مورد در آمد غیرفعال تحقیق کنم. اولین مطلبی را که یاد گرفتم این بود که "آدم هیچ وقت با بیشتر کار کردن به ثروت و دارایی نمیرسد" بلکه زیرکی و تیز فهمی و تمرکز است که می تواند انسان را به ثروت و مکنت برساند.
ای وای! یادم رفت که درآمد غیر فعال رو برای شما تعریف و تفسیر کنم. درآمد غیرفعال ایجاد یک مدلِ شغلی است که بدون اینکه تو حضور داشته باشی درآمد برای تو، همچنان در جریان باشد. حتی وقتی که خوابیده ای، برای تو درآمد تولید می شود.

مثال: شما یک خانه ی دو طبقه دارید اگر طبقه ای را که اصلا به آن نیازی ندارید کرایه بدهید در این صورت شما یک درآمد غیر فعال ایجاد کرده اید. به همین آسانی. حتی اگر به مسافرت هم بروید درآمد کرایه خانه شما در جریان است.

درآمد فعال چیست؟ به در آمدی گفته می شود که شما بابت آن خدمتی ارائه می کنید یا کاری انجام می دهید و در عوضِ آن پول می گیرید واین فقط یک بار انجام می گیرد و مانند درآمد غیر فعال، این پول در جریان دائمی نیست.

مثلا شما به یک چاه چند متری احتیاج دارید، با یک کارگر هماهنگ می کنید، او چاه را می کند و شما نیز حقوق او را می دهید. و اگر آن کارگر بخواهد بازهم پول بگیرد باید منتظر بماند تا یک نفر دیگر حفر چاه لازم داشته باشد. و او برای بار دوم چاهی بکند و پولی بگیرد می بینید که چاه کندن حضور لحظه به لحظه و مداوم کارگر را می طلبد.

پس نتیجه می گیریم درآمد فعال، حضور مداوم و لحظه به لحظه ی شما را می طلبد و اگر نباشید در کار خلل وارد می شود.در درآمد فعال، حضور و فعالیت شما ضروریست.

برای درآمد غیر فعال شیوه های زیادی وجود دارد، مخصوصا در اینترنت. اگر در بزنی در را برویت باز می کنند. پس لطفا یه سرچی بکن تا انواع و اقسام، درآمدهای غیر فعال را پیدا کنی.

مزایای درآمد غیر فعال
درآمد غیر فعال استرس را از بین می برد.
کسی که صاحب درآمد غیر فعال است. زمان بیشتری نسبت به دیگران دارد.
صاحبان در آمد غیرفعال ابتدا ممکن است که احتیاج به سرمایه ای نسبتا زیاد احتیاج داشته باشند ولی بزودی درآمدی بیشتر از دیگران خواهند داشت.

نویسنده: عبدالرئوف اشنویی محمودزاده

می توانید فایل pdf این مقاله را از لینک زیر دانلود کنید
مدیریت محتوا شیوه ای برای کسب درآمد.pdf