آموزش فا:کسی که در گذرگاه نَشو و نِمو و رسیدن به هدف قرار گرفته است، توقفی در راه موفقیتش وجود ندارد و اینگونه نیست که چنین افرادی تصور کنند که روزگاری تمام وقتشان متعلق به خودشان است و مثلا روزانه شانزده ساعت استراحت می کنند.

 این افراد حتی اگر به یک سفر تفریحی هم بروند، تمام وسایل و ابزار مدیریت را با خود می برند. زیرا شک ندارند که حتما در این سفر به آنها نیاز پیدا خواهند کرد.

اما هنوز هستند کسانی که می گویند اگر به فلان نقطه از موفقیت برسم، دست از کار برمی دارم و استراحت می کنم. دیدگاه چنین افرادی این است اگر باز هم کار کنند و زحمت بکشند، دیگران آنها را به حریص بودن متهم می کنند، چنین افرادی با خود می گویند برای چند نسل آینده هم ثروت کافی وجود دارد. و نیازی به کار کردن نیست.

آیا میلی به تفریح و خوش گذرانی دارید؟

پس ریسک کنید. ریسک کردن موجب هیجان و سرگرمی می شود. اما چگونه؟ فرصت ها و موقعیت ها همیشه واقع نمی شوند و اگر هم بشوند خیلی منتظر شما نمی مانند. با اولین فرصتی که احساس کردید در می زند شروع کنید و وارد یک ماجراجویی لذتبخش شوید. اما از کجا بدانیم که ماجرا به نفع ماست؟ بزرگی می گوید: یک زندگی موفق شامل عدم پشیمانی نسبت به ریسک‌های انجام شده است.

کسی که در گذرگاه نَشو و نِمو و رسیدن به هدف قرار گرفته است، توقفی در راه موفقیتش وجود ندارد و اینگونه نیست که چنین افرادی تصور کنند که روزگاری تمام وقتشان متعلق به خودشان است و مثلا روزانه شانزده ساعت استراحت می کنند. این افراد حتی اگر به یک سفر تفریحی هم بروند، تمام وسایل و ابزار مدیریت را با خود می برند. زیرا شک ندارند که حتما در این سفر به آنها نیاز پیدا خواهند کرد.

اما هنوز هستند کسانی که می گویند اگر به فلان نقطه از موفقیت برسم، دست از کار برمی دارم و استراحت می کنم. دیدگاه چنین افرادی این است اگر باز هم کار کنند و زحمت بکشند، دیگران آنها را به حریص بودن متهم می کنند، چنین افرادی با خود می گویند برای چند نسل آینده هم ثروت کافی وجود دارد. و نیازی به کار کردن نیست.

جالب ترین راه برای رسیدن به مقصد این است که با کسی این راه را طی کنید که او قبلا این مسیر را با موفقیت طی کرده است.

قطع این مرحله بی همرهی خضر مکن................................... ظلماتست بترس از خطر گمراهی

یعنی اینکه استاد داشته باشید و شاگردی کنید.

ویلمام جیمز می ‏نویسد:"بزرگ‏ترین کشف نسل ما این است که انسان میتواند با تغییر دادن نگرش خود زندگی ‏اش را تغییر دهد."

قوانینی که در مورد موفقیت نوشته شده اند، به قانونی  برخوردم بنام قانون تدارکات. اولین بار بود که چنین چیزی را می دیدم وخیلی هم باب طبع من نبود. البته بهتر است بگویم قسمت دومش را نمی پسندیدم.

 و اما قانون تدارکات چه می گوید؟

اولاً، انسان نیاز دارد برنامه‏ های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت داشته باشد.

خب من با این مشکلی ندارم حرف درستیه!

ثانیاً، انسان باید و حتماً برای روز مبادا تدارکات منطقی و معقول داشته باشد. شدیدا مخالف این قانون " ثانیا " هستم. ما نباید تفکر روز مبادا را در ذهنمان بپروریم. زیرا اگر مرتکب این کار شویم برای روز مبادا کارت دعوت فرستاده ایم. و او نیز حتما خواهد آمد. یکی از بزرگان می فرماید" معمولا از آنچه می ترسیم، به سرمان خواهد آمد. "

یکی می گوید من برای روزهایی که مریض می شوم، پول پس انداز کردم. خب این فرد دقیقا تدارک بیماری خود را دیده است. یعنی برایش کارت دعوت فرستاده، و بیماری هم حتما از راه می رسد. این آدم منتظر لحظه های ناگوار است. و لحظه های ناگوار زندگی در حال حرکت به سوی اویند.

دوستان من خیلی مخالف این طرز تفکر من هستند. و همه هنگام خواندن این سطرها به من حمله ور شدند. البته حرف آنها نیز درست بود. البته من هم موافقم که حساب بانکی ام تا حد ممکن پر از پول باشد. من هم دوست دارم فریزرم مملو از گوشت ماهی باشد. ولی نه به خاطر ترس از کسی یا چیزی، بلکه به خاطر موفقیت، اعتماد به نفس و روحیه ی عالی. این دو عقیده درست در مقابل هم هستند. بزرگی می گوید: "موفقیت‏هایی که به خاطر ترس، آرزو شود، نوعی شکست پنهان یا ترس وحشتناک از شکست بزرگ است."

حرف بزرگان در مورد موفقیت

بزرگان می گویند: بزرگ فکر کنید، عملگرا باشید، بدانید با مردم چگونه رفتار کنید، مودب باشید، باب براون می گوید: پشت هر فرد موفقی، سال های بدون موفقیت بسیاری وجود دارد، هنری فورد می گوید:”شکست به سادگی فرصتی برای شروع دوباره است تا این بار هوشمندانه تر عمل کنید.”در زندگی متعادل باشید،آنچه را دوست دارید انجام دهید،یاد بگیرید" نه " بگویید. دلسرد نشوید، عزمی راسخ داشته باشید، در زمان حال زندگی کنید، در زمان حال زندگی کنید، بر لحظه اکنون تمرکز کنید، همیشه رو به جلو حرکت کنید، هرگز متوقف نشوید، با سرعت تصمیم بگیرید، روی آن چه دوست دارید رخ دهد تمرکز کنید نه چیزهایی که از آن می ترسید، به اهدافتان متعهد باشید، هیچ وقت نا امید نشوید، از رقبایتان غافل نشوید، همیشه لبخند بزنید، انگیزه داشته باشید انگیزه مانند سوخت به شما انرژی خواهد داد. به نتیجه فکر نکنید، به کاری که اکنون انجام می دهید توجه کنید

از تخیل مثبت استفاده کنید، موفقیت تصادفی نیست. از منطقه امن خود خارج شوید، وقتی در منطقه راحتی و امن هستیم هیچ موفقیت بزرگی به دست نخواهد آمد. سخت تلاش کنید، 

شجاعت پیروی از الهامات قلب خود را داشته باشید. مثبت اندیش باشید، به توانایی خودتان باور داشته باشید. بیشتر با افراد موفق، وقت صرف کنید.

همانگونه که می دانیم انسان را از عجله ساخته اند و گویی مواد اولیه ی انسان ها به جای خاک و روح، از عجله ساخته شده است. و خداوند نیز در کلامش این مسئله را تایید کرده است.  ما چنان با عجله به سوی حل شدن چندین مشکل باهم هجوم می بریم و از درک این حقیقت عاجزیم که کیفیت برخورد ما با مشکلات بر کیفیت حل آنها تاثیر بسزایی دارد. ما باید خود را ملزم به آرامش کنیم و با راحتی به سوی حل مسئله برویم، هر قدر که آرامش و راحتی ما در حل مسئله بیشتر باشد، حل مسئله نیز به همان اندازه، راحت می باشد حتی مسائل بسیار استرس زا، با این روش از استرس ما کاسته و مشکلمان حل می شود.

چگونه زندگی ساده تر می شود؟

لازمه این زندگی راحت‏تر و موافق و مناسب طبع این است که سنت‏های کهنه را با بازتابهای جدید به روز کنیم. و این کار باعث می شود زندگی راضی کننده و موفق تری داشته باشیم. عقیده های مثبت موجب شتاب گرفتن انسان به سمت موفقیت است. و افراد کام جو میوه ی موفقیت را بدست می آورند. چنین افرادی اغلب دارای انظباط شخصی، مدیریت زمان و طراحی و تنظیم مقررات برای اجرای کارشان هستند.

اما عقاید منفی به اندازه ی باور های مثبت قدرتمندند و تاثیر گذاری خاص خود را دارند این را همواره به یاد داشته باشید که اعتقاد و باور به هر چیزی، همان چیز را متجلی می سازد چه منفی باشد و چه مثبت.

خواستن، پیشنیاز باور است.

البته نه هرگونه خواستنی ! بلکه  خواستنی خاص، که از اعماق دل انسان برمی خیزد و با ضمیر ناخودآگاه متحد شده و به مرحله ی خلقت می رسد. و چنین کاری با آرزویی عبس و حرص و آز بدست نمی آید بلکه مرد عمل می خواهد. خواستن شتابدهنده ی حرکت است و موجب فعل و انفعالات ذهنی شده، و تلاش ها و تنبلی ها را به خروشیدن در

 می آورد و به سوی خلقت تصور خلاق خواهنده حر کت می کند.


فیلم آموزشی"راز موفقیت انسان های بزرگ چیست؟"


مقاله با فرمت pdf

تحقیقی در مورد موفقیت.pdf