چگونه قوی باشیم و شکست نخوریم؟

سعی، کوشش، استقامت، پایداری و استواری، سمج بودن، کلید تسلط و دست یافتن به هر گونه موفقیتی در زندگی است. اگر می خواهید در کاری موفق و کامیاب باشید، و در کاری متبحر و چیره دست شوید، شش کلمه ی بالا رو همیشه مثل حلقه در گوش بیاویزید.


آموزش فا: سعی، کوشش، استقامت، پایداری و استواری، سمج بودن، کلید تسلط و دست یافتن به هر گونه موفقیتی در زندگی است. اگر می خواهید در کاری موفق و کامیاب باشید، و در کاری متبحر و چیره دست شوید، شش کلمه ی بالا رو همیشه مثل حلقه در گوش بیاویزید.و به آن عمل کنید بهوش باشید که در زندگی به دو استراتژی مخالف احتیاج دارد. یه وقتایی باید کاری رو که جواب نمیده رها کنید، و گاهی هم باید با سعی و کوشش و پایداری، به هدف مورد نظر برسید.

انسان قوی

یک سوئال مهم در این زمینه این است که چه وقت، برکارهایمان تا حصول نتیجه، استمرار داشته باشیم؟ و دیگر اینکه چطوری باید به این نتیجه برسیم که باید کار رو رها کنیم؟ جواب این است که اگر ما سه مرحله چالش رو در پیش روی داشته باشیم، باید کار رو رها کرده و وقت خودمون رو هدر ندیم. و اما  سه چالشی که به شکست می انجامند کدامند؟ 


مرحله‌ی اول شکست تاکتیک‌هاست

 مرحله‌ی دوم شکست استراتژی‌ست

مرحله‌ی سوم شکست دیدگاه هست

مرحله‌ی اول شکست تاکتیک‌هاست: و این یعنی اشتباه بودن برنامه ریزی و بی تدبیری و اشتباه بودن شگرد و 

ترفندهایی که برای موفقیت در کارتون انجام میدین.

مرحله‌ی دوم شکست استراتژی‌ست: و این یعنی اشتباه بودن مسیر و چگونگی رسیدن به مقاصد. در اینجاست که نقشه و راهبردمان، جواب نمیدهد.

مرحله‌ی سوم شکست دیدگاه هست: واین نیز یعنی اشتباه بودن چشم انداز و زمانی رخ می‌دهند که مسیری واضح برای خودتون ترسیم نمی‌کنین.

ببینید ما باید خودمون رو جمع و جور کنیم. دارایی هامون رو سازماندهی کنیم. باید بدونیم که در پروژای چه چیزی رو بدست می آوریم و در عوض چه چیزی رو از دست می دهیم. بالاخره هر نقشه ای یا معامله یا پروژه ای یه جورایی بده بستانِ دیگه.خودمون رو کشف کنیم

اون رسالت واقعی ای که برایش آفریده شدیم رو پیدا کنیم. امیدوار باشیم و هیچ وقت از رحمت خداوند متعال ناامید نباشیم. 

 نا امیدی، کار بسیار زشت و ناپسندیه. در اینجا یک چیز بسیار مهم و تعیین کننده وجود داره: آیا به کاری که می کنیم اعتقاد داریم؟ اگر اعتقاد داشته باشیم حتی پس از یک یا دو بار شکست باز هم آخر سر موفق میشیم.


تقریبا بی‌نهایت راه برای دستیابی به هدفتون وجود داره، به شرطی که حاضر باشین روی جزئیات انعطاف پذیر باشید. اصلا هیچ فکر کردین که بدون شکست، موفقیت بدست نمیآد؟، باید از انتقاد‌ها به نفع خودتون استفاده کنید. انتقادها معمولا نقطه ضعف های شما رو گوشزد می کنن، پس استفاده کنید و نقطه ضعف هاتون رو به نقاط قوت تبدیل کنید. باید یاد بگیرین با کسانی که از کار شما انتقاد می‌کنن کنار بیاین.

خالی از لطف نیست که این فایل صوتی هم گوش کنید. منبع:کانال سبد

شکست در زندگی چه نقشی دارد؟ آیا به موفقیت می رسیم؟

تاریخ، بیوگرافی های دانشمندان مختلف، را در خود گنجانده و برای هریک موفقیت هایی به ثبت رسیده است. ممکن است ما فکر کنیم که این دانشمندان و مخترعان، موفقیتشان را در طی چند روز یا چند هفته بدست آورده باشند؛ ولی باید واقع بین بود که همه ی آنها دچار شکست های بزرگی شده اند، ماه ها یا شاید هم سال های متمادی طول کشیده که موفق به ثبت موفقیتی شده اند. آنها در طول مسیر هدفشان هرگز مایوس نشده اند، شکست های بسیاری خود را در پشت این موفقیت ها، پنهان کرده اند که ما اصلا نخواسته ایم از آنها خبری داشته باشیم. تمام شکست ها سکوی پرتاب موفقیت هستند ولی متاسفانه بعضی از انسان ها ترس عجیبی از شکست دارند و به همین دلیل است که از ده درصدی موفقیت، دست از کارشان کشیده اند. بازدارنده ترین فاکتور در رسیدن به موفقیت، ترس است. راه های موفقیت مملو از رمز و راز و چین و شِکَن های بسیاری است. و شکست های زیادی در این راه وجود دارد، که نباید با هر شکستی درجا زد و دنبال کار دیگری رفت، باید این مسیرها بدون خستگی و گلایه از کار آنقدر تکرار شوند تا انسان را به سرمنزل موفقیت برسانند. استمرار، تکرار، سمج بودن، تلاش و پی گیری در این جا نقش بسیار مهمی را بر عهده دارند. شکست ها هیچگاه نتوانسته اند قهرمانان را از تلاش باز دارند.


مردم نسبت به شکست چه نقطه نظری دارند؟

در واقع شکست یا موفقیت، مرحله ای از مراحل زندگی بر روی این کره ی خاکی هستند. هرگز ندیده ایم که فردی تمامِ زندگی اش، مملو از موفقیت بوده باشد و فردی دیگر یک عمر در شکست بوده باشد. قانون خلقت اینگونه بوده که همیشه خوشی و ناخوشی و موفقیت و شکست در پی هم آمده اند. فرق نخبگان و دانشمندان در این بوده که زحمت و شفقت دنیا را بیشتر تحمل کرده اند، تا به هدفی که خواسته اند رسیده اند. پس اگر اندکی تامل کنیم می بینیم که بزرگان نسبت به عوام الناس، شکست های بیشتری را به جان خریده اند. و ناکامی های زیادی را برای رسیدن به هدف تحمل کرده اند.آنها نام مراحل سخت را، تجربه نام نهاده اند. بله واقعا هم آنها تجربیات زیادی دارند که همین تجربه ها را در هنگام سختی گرفتاری یاد گرفته اند.

چگونه قوی باشیم و شکست نخوریم؟